PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38377}

Miasto Boga

Cidade de Deus
8,0 171 836
ocen
8,0 10 1 171836
7,8 26
ocen krytyków
Miasto Boga
powrót do forum filmu Miasto Boga

Czemu?
Po pierwsze - odurzająca brutalność. Film pokazuje, co się dzieje za ramami pocztówek z
Rio - przemoc, gangi, narkotyki, zabójstwa i gwałty.
Po drugie - realizm. Jeżeli wierzyć reżyserowi i ciekawostkom (większość aktorów to
mieszkańcy tych slumsów) to czy rzeczywiście może istnieć taka przemoc, obojętność,
cierpienie? Ależ oczywiście może, ba! główną przyczyną są oczywiście - pieniądze
Po trzecie - fabuła. Plan, jaki reżyser nam przedstawił, to istna rewelacja, dodająca
oryginalność obrazowi. Niesamowite połączenie historii różnych osób w całość filmu i
przedstawienie Miasta Boga wciąga odbiorcę i powoduje to, że film się nie nudzi ani trochę
Po czwarte (i ostatnie) - refleksja na temat filmu. Po obejrzeniu tego dzieła można się
zastanawiać, ile wartości ma jeszcze ten świat, do czego prowadzi przemoc i żądza
władzy, i co myśmy zrobili na tym miejscu, oraz czy rząd naprawdę interesuje się
marginesem społecznym, ba! czy interesuje się ludźmi, czy tylko pieniędzmi, no i kto popełnia
większy błąd - ludzie na dole czy na górze?

ocenił(a) film na 6
weekendowy_filmowiec

Naczytałem się o tym filmie recenzji piejących z zachwytu i to zarówno a internecie jak i opinii znanych polskich krytyków filmowych. Niestety, ale moim skromny zdaniem, "Troppa de Elite" znacznie lepszy. Nie wiem dlaczego, ale oglądając "Miasto Boga", nie mogłem odeprzeć wrażenia, że trochę to nakręcone jak film gangsterski! Bardzo mocno przedstawiający rzeczywistość, ale opowiadający historię mocno na modłę, która nie zupełnie przypadła mi do gustu. "Elitarni" to film o przynajmniej jedną klasę lepszy! IMHO rzecz jasna :]

ocenił(a) film na 7
pxe

Również słyszałam o tym filmie wiele pozytywnych opinii. Dlatego rozpoczynając seans przygotowałam się na coś znakomitego. O ile z prawie wszystkim co napisał weekendowy_filmowiec się zgadzam to jednak w moim odczuciu czegoś w tym filmie zabrakło. I moim zdaniem to fabuła, która mnie jednak nie wciągnęła tak jak się spodziewałam. Wszystko za mocno poszło w stronę gangsterki przez co były momenty, że strasznie się nudziłam ale nie mam w zwyczaju nie obejrzeć filmu do końca. To co w tym filmie mnie poruszyło dogłębnie to te przeraźliwe kontrasty, które istniały od zawsze i będą istnieć w każdym zakątku na ziemii. Czy to jakieś biedne afrykańskie państewko czy Rio de Janeiro czy bogaty Nowy York to gdzieś tam za tym całym blichtrem i bogactwem, za architekturą i wieżowcami cieszącymi oko- zawsze będzie istniała grupa społeczeństwa zepchnięta za margines, który rządzi się własnymi prawami, żyje w skrajnej biedzie, gdzie coś takiego jak rodzina i dzieciństwo nie istnieje. Film mogę podsumować jako dobry. Na pewno nie żałuję czasu na jego obejrzenie ale w przesadne zachwyty bym nie popadała.

ocenił(a) film na 8
renata_

Bardzo dobry film 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones